Jem drugie śniadanie

Powrót

Zobaczcie jak świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania

Po raz kolejny będziemy świętować Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania

Już 12 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania. Koniecznie świętujcie z nami! Jak to zrobić? Wystarczy przygotować zdrowe drugie śniadanie i dać dobry przykład innym!

Szkoła tuż tuż. Czy już wiesz, co spakujesz do śniadaniówki swojego dziecka?

Wydawałoby się, że przygotowanie śniadanie do szkoły to prosta sprawa. Niezupełnie.  Czasy, kiedy do tornistra wrzucało się kanapkę zawiniętą w papier śniadaniowy z dorzuconym obowiązkowo owocem, najczęściej jabłkiem, to już przeszłość. Temat jedzenia, które dziecko zabierze ze sobą do szkoły, zaprząta dziś nasze myśli dużo bardziej. 

Drugie śniadania na lato

Lato, upały – to nie jest sytuacja, w której myślimy o drugim śniadaniu, a niesłusznie! Warto jednak nieco zmienić menu, aby dostarczyć sobie płynów, których teraz nigdy za dużo, oraz witaminy i mikroelementy!

Konkurs "Nakręć się na drugie śniadanie" - znamy zwycięzcę!!!

To już koniec oczekiwania! Wreszcie możemy podzielić się wynikiem naszego konkursu. Szczęśliwcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy.

Ruszyła III edycja kampanii Jem Drugie Śniadanie. Jej inauguracja odbyła się 28 marca w warszawskiej restauracji Aioli, gdzie zaprezentowana została wystawa pt. EMOCJE. W wydarzeniu udział wzięły gwiazdy dotychczas wspierające akcję oraz nowi ambasadorzy i przyjaciele kampanii. Do grona głównych ambasadorów dołączyła Barbara Kurdej-Szatan.

W trakcie wydarzenia podsumowano ubiegłoroczne działania kampanii a także zaprezentowano plany na rok obecny. Przedstawiono też ambasadorkę główną tegorocznej edycji – Barbarę Kurdej-Szatan. Towarzyszyły jej nowe przyjaciółki kampanii – Edyta Zając-Rzeźniczak i Klaudia Halejcio, a także Jerzy Grzechnik oraz Dariusz Kordek, którzy wspierają Jem Drugie Śniadanie od ubiegłego roku. W ramach spotkania odbyła się też wystawa zatytułowana EMOCJE, będąca kontynuacją działań nawiązujących do tematyki niedożywienia. Zdjęcia, na których ambasadorzy Jem Drugie Śniadanie przedstawiają stany, jakie towarzyszą nam w momencie niedożywienia organizmu oraz przeciwstawne (gdy zdrowo się odżywiamy) można oglądać w restauracji Aioli przy pl. Konstytucji w Warszawie.